Sevgili Öğrenciler,

 

Üniversite hayatınıza başlamak üzere adım attığınız Toros Üniversitesi Hazırlık Okuluna hoş geldiniz. Bizler, sizleri hem yabancı dil becerileriyle donatmak, hem de sosyal ve kültürel hayata hazırlamak için buradayız.

 

Hepimiz artık biliyoruz ki günümüzde yalnızca eğitim hayatında değil, iş ve hatta sosyal hayatımızda da İngilizce bilmek bir mecburiyet haline gelmiştir. Toros Üniversitesi Hazırlık Okulu akademik personeli olarak bizler de bu bilinçle, bunun için tüm imkânlarımızı sunmaya hazırız.

 

Hazırlık Okulu olarak en büyük ve önemli amacımız, siz öğrencilerimizin, hangi dil seviyesinde başlamış olursanız olun, dil öğrenmedeki var olan potansiyelinizi ortaya çıkarmanıza ve bunu tamamıyla kullanmanıza yardımcı olmaktır. Bu konuda da her türlü akademik ve bireysel desteği vermekten kaçınmayacağımızı bilmenizi isteriz.

 

Sevgili Gençler, geleceğinizi yaratacak olanlar yine sizlersiniz.  Onu en iyi biçimde şekillendirmek için çıtanızı yüksek tutun ve kendinize her zaman yüksek hedefler belirleyin. Değişime ve gelişime açık olun. Unutmayın ki, başarılı öğrencilerin planları programları, başarısız öğrencilerin ise mazeretleri vardır. İnsanları birbirinden farklı kılan, onların insani yönü, eğitim seviyeleri, bilgi ve birikimleridir. O halde sizler, en güzel eğitimi alabilmeniz için sizlere aileleriniz ve okulunuz tarafından sağlanan imkânları çok iyi değerlendirmeli, size gösterilen çabalara karşılık, sizler de elinizden gelen çabayı göstermelisiniz.

 

Bu duygularla sizlere yüksek hedeflerinize ulaşabileceğiniz, sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl diliyorum.

                                                          

                                                                                                               Saygılarımla

                                                                                                         Oya ÖZVEREN GENÇ