COMPUTER AND SOFTWARE ENGINEERING DEPARTMENT /  BİLGİSAYAR VE YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

1.Semester / Autumn  - 1. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

MAT101

Mathematics I

Matematik I

4

2

5

7

PHY101

Physics I

Fizik I

3

2

4

7

CSE103

Introduction to Programming

Programlamaya Giriş

2

2

3

5

FLE101

English I

İngilizce I

3

0

3

5

GEC101

Introduction to Computer Engineering

Bilgisayar Mühendisliğine Giriş

1

2

2

3

TUR101

Turkish Language I

Türk Dili I

2

0

2

2

HIS 101

Atatürk's Principles I

Atatürk İlkeleri

2

0

2

2

2.Semester / Autumn  - 2. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

MAT102

Mathematics II

Matematik II

4

2

5

7

PHY102

Physics II

Fizik II

3

2

4

7

CSE 106

Advance programming

İleri Programlama

2

2

3

5

FLE102

English  II

İngilizce II

3

0

3

5

TUR102

Turkish Language II

Türk Dili I

2

0

2

2

HIS102

Atatürk's Principles II

Atatürk İlkeleri

2

0

2

2

MAT101

Mathematics I (TEKRAR)

Matematik I

4

2

5

7

CSE108

Web Technologies

Web Teknolojileri

3

0

3

5

3. Semester / Autumn  - 3. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

MAT201

Linear Algebra

Lineer Cebir

3

0

3

5

MAT203

Differential Equations

Diferansiyel Denklemler

4

0

4

6

EEE 203

Digital Systems

Sayısal Sistemler

3

2

4

6

EEE 255

Foundations of Electronics

Elektronik Temelleri

2

2

3

5

CSE 203

Web Programming I

Web Programlama I

2

2

3

5

FLE201

English  III

İngilizce III

3

0

3

5

4.Semester / Autumn  - 4. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

MAT202

Olasılık Teorisi

 

3

0

3

5

MAT204

Discrete Mathematics

Ayrık Matematik

3

0

3

5

CSE220

Data Structures and Algorithm

Veri Yapıları ve Algoritmalar

2

4

4

6

CSE230

Software Laboratory

Yazılım Laboratuvarı

0

4

2

3

FLE202

English IV

İngilizce IV

3

0

3

5

SUMMER

Industrial Study I

Staj

0

0

0

6

Elective Courses / Seçmeli Dersler

CSE212

Programlama Dillerinin Prensipleri

 

2

0

2

3

HIS202

History of Civilization and Science

Medeniyet ve Bilim Tarihi

2

0

2

3

5. Semester / Autumn  - 5. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

CSE 301

Operating Systems

İşletim Sistemleri

3

0

3

5

CSE 302

System Design

Sistem Tasarımı

2

2

3

5

CSE 303

Computer Organisation

Bilgisayar Organizasyonu

3

0

3

5

   

Teknik Seçmeli Ders

 

 

3

5

   

Serbest Seçmeli Ders

 

 

3

5

FLE 301

English V

İngilizce V

3

0

3

5

Elective Courses / Seçmeli Dersler

EEE 305

 

Mikroişlemciler

3

0

3

5

CSE 309

Databases

Veritabanları

2

2

3

5

CSE 317

Computer Graphics

Bilgisayar Grafik Tasarım

2

2

3

5

CSE 319

Matlab Programming

Matlab Programlama

2

2

3

5

EEE 303

 

Elektronik I

2

2

3

5

 

Bütün EEE dersleri

Bütün EEE dersleri

       

6. Semester / Autumn  - 6. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

CSE 304

Computer Networks

Bilgisayar Ağları

3

0

3

5

CSE 305

Operating Systems Programming

İşletim Sistem Programlama

2

2

3

5

 

Area Elective

Teknik Seçmeli Ders

   

3

5

 

Area Elective

Teknik Seçmeli Ders

   

3

5

 

Free Elective

Serbest Seçmeli Ders

   

3

5

FLE 302

English VI

İngilizce VI

3

0

3

5

SUMMER

Industrial Study II

Staj II

0

0

0

0

Elective Courses / Seçmeli Dersler

CSE 310

Algorithm Analysis

Algoritma Analizi

3

0

3

5

CSE 316

Advanced Databases

İleri Veritabanları

3

0

3

5

CSE 321

Java Programming Language

Java Programlama Dili

2

2

3

5

CSE 322

C/C++ Programming Language

C/C++ Programlama Dili

2

2

3

5

CSE 325

C# Programming Language

C# Programlama Dili

2

2

3

5

CSE 327

Web Programming II

Web Programlama II

2

2

3

5

 

Bütün EEE dersleri

Bütün EEE dersleri

       

7. Semester / Autumn  - 7. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

CSE 401

Information Systems Security

Bilgi Sistemlerinin Güvenliği

3

0

3

5

CSE 491

 

Bitirme Projesi I

 

 

3

5

 

 

Teknik Seçmeli Ders

 

 

3

5

 

 

Teknik Seçmeli Ders

 

 

3

5

 

 

Serbest Seçmeli Ders

 

 

3

5

FLE 401

 

İngilizce VII

3

0

3

5

Elective Courses / Seçmeli Dersler

CSE 407

Software Engineering

Yazılım Mühendisliği

2

2

3

5

CSE 429

Advanced Computer Networks

İleri Bilgisayar Ağları

3

0

3

5

CSE 403

Artificial Intelligence and Machine Learning

Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi

3

0

3

5

CSE 421

Image Processing

Görüntü İşleme

3

0

3

5

 

Bütün EEE dersleri

Bütün EEE dersleri

       

8.Semester / Autumn  - 8. Dönem / Güz

Code

Course Name

Ders Adı

T

P

Cr

ECTS

CSE492

Graduation Project II

Bitirme Projesi II

 

 

3

5

 

Area Elective

Teknik Seçmeli Ders

 

 

3

5

 

Area Elective

Teknik Seçmeli Ders

 

 

3

5

 

Area Elective

Teknik Seçmeli Ders

 

 

3

5

 

Free Elective

Serbest Seçmeli Ders

 

 

3

5

FLE402

English VIII

İngilizce VIII

3

0

3

5

Elective Courses / Seçmeli Dersler

CSE402

Data Mining

Veri Madenciliği

3

0

3

5

CSE409

Software Development and Project Management

Yazılım Geliştirme ve Proje Yönetimi

2

2

3

5

CSE415

Computer-Human Interfaces

Bilgisayar-Kullanıcı Arayüzleri

2

2

3

5

CSE426

Optimization Methods

Optimizasyon Yöntemleri

3

0

3

5

CSE427

Pattern Recognition

Örüntü Tanıma

3

0

3

5

 

Bütün EEE dersleri

Bütün EEE dersleri