ENGEL BEDENDE DEĞİL, ZİHİNDEDİR

01 Kasım 2016

Tebessüm Gönüllüleri üyeleri İLE Toros Üniversitesi’nin  Dans Topluluğu üyeleri, üniversite Bahçelievler Kampüsü’nün yakınlarında kapalı bir alanda otizmli ve down sendromlu çocuklarla bir araya geldi.

Üyeler, otizmli çocuklara dans etmenin mutluluğunu ve vücuttaki bedensel hiçbir engelin, dans etmeye engel olamadığını bir kez daha gösterdi. Oyunlar oynayan, dans eden çocukların gülümsemeleriyle yankılanan alanda, renkli görüntüler oluştu. Tebessüm Gönüllüleri Kurucusu Yasemin Birbudak “Bu hayatta çocukların gülümsemesi kadar önemli ve değerli bir şey yoktur. Ve bizler onlar için gönüllü olarak buradayız, tek bir gülümseme için köprü bile oluruz.  Bizlere huzur veren çocukların gözlerindeki küçük bir ışıktır. Böyle anlamlı bir etkinliğe katılan, desteklerini esirgemeyen Toros Üniversitesi Dans Topluluğu’na katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“BU MUTLULUK KELİMELERLE ANLATILMAZ”

Toros Üniversitesi Dans Topluluğu Eğitmeni Şahin Yıldırım ise duygularını şu şekilde belirtti: “Toros Üniversitesi olarak bu tür etkinliklerde sürekli gönüllü olarak bulunacağımızı ifade etmek isterim. Birlikte tüm engelleri kaldıracağımıza inanıyorum. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onların bir tek tebessümü dahi bizim için her şeydir. Onlarla dans etmenin mutluluğunu kelimelerle anlatmak istesek tüm sözcükler kifayetsiz kalır. Bu sebeptendir ki; dünyada konuşmadan anlaştığımız ve mutlu olduğumuz tek dil danstır.”