REKTÖR ÖZDEMİR’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

29 Ağustos 2016

 

Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Özdemir, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünde ülkemizin birlik ve beraberliğinin güçlenerek devam ettiğine ve bu zaferin halkımızın 15 Temmuz’daki dik duruşu ile yeniden taçlandığına işaret etti.

“30 Ağustos Zaferini bizlere yaşatan, tüm imkânsızlıklara rağmen yılmayarak düşmana karşı yekvücut olan milletimizin azmi ve kararlılığı olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de bu yüksek şuur ve ruh ile hareket eden halkımız; demokrasisine, bağımsızlığına, milli birlik ve beraberliğine sonuna kadar sahip çıkmış, sahip çıkmaya da devam edecektir. Milli birliğimize kastedenlere en güzel cevabı 15 Temmuz’da veren halkımız bundan sonra da mücadelesine devam edecek, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Savaşı dünya tarihinin akışını değiştirmiş ulusumuzun kudret ve kahramanlığını bir kez daha dosta düşmana ispatlamıştır. Atatürk’ün dediği gibi “Özgürlük ve Bağımsızlık” vatandaşlarımızın karakteridir.  

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün isimsiz kahramanlarına sonsuz şükranlarımı sunuyor, onları rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun”