PressReader Güncel Gazete-Dergi Veritabanı Deneme Erişimi

03 Ekim 2016

PressReader Hakkında :

Her gün 100 ülkeden, 60 dilde, 5900+ günlük gazeteye ve magazine tam sayfa orjinal baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz eşsiz bir güncel gazete koleksiyonudur.

Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulan ''PressReader''  dünya çapında 7,000'den fazla kütüphane ve 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Türkiye’deki abone kütüphanelerin sayısı hızla artmaktadır.

 

  • Sayfalar tam resimli ve baskılı normal gazete formatında yayımlanmaktadır. Basılı gazete sayfalarını çevirdiğiniz gibi elektronik olarak da normal gazetinizi okuyabilirsiniz.
  • 100 ülkede ve 60 ayrı dilde yayımlanan gazatelerin hepsine bir yerden erişim imkanı sunmaktadır.
  • 90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir.
  • Gazeteler basıma çıkar çıkmaz Press Reader'de görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar.
  • Birden fazla dilde görüntülenebilen arayüz, makalenin başka dillere çevirisi ve sesli dinlenme imkanı sağlamaktadır.
  • SmartNavigation sayesinde ilgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslarası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
  • Librarians Picks aracı sayesinde en çok okunan gazeteleri seçip arayüzünüze ekleyebilirsiniz.
  • Press Reader aplikasyon aracılığı ile gazete ve magazinlere erişim imkanı bulunmaktadır. Press Reader aplikasyonu Apple, Blackberry, Windows 8 ve Android cihazlar için mevcuttur.

UZAKTAN /MOBİL ERİŞİM:

PressReader veritabanına kampüs dışında da Mobil Cihazınız ile erişim sağlanmaktadır.

 

Aplikasyon ile akıllı telefon ya da tabletinize kampüsten indirilen gazeteleri ve magazinleri  ne zaman isterseniz offline olarak okuyabilirsiniz. Siz silene kadar ya da otomatik silmeyi aktive edene kadar cihazınızda saklayabilirsiniz.

 

Mobil Cihazınız ile Uzaktan Erişim için izlenecek adımlar;

-          Mobil cihazınıza “Pressreader” isimli aplikasyonu yükledikten sonra öncelikle kendinize bir kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz. (aplikasyon mağazanızdan “Pressreader” şeklinde arada boşluk bırakmadan arayarak uygulamayı indiriniz)

-          Kampüs Wi-Fi ağından internete 1 defa bağlandıktan sonra cihazınız otomatik olarak 7 gün boyunca yetkilendirilecektir.

-          Yetkilendirme işlemi ile birlikte kampüs dışında da 7 gün boyunca PressReader veritabanından aktif bir şekilde faydalanabilirsiniz.

-          7 gün sonunda tekrar kampüs Wi-Fi alanına girildiğinde erişim yetkisi otomatik olarak 7 gün daha uzatılacaktır.

 

Erişim Adresi: http://www.pressreader.com/

Erişim Tarihleri: 1 Ekim – 11 Kasım

İçerik listesi: http://www.pressreader.com/catalog